Klauzula dla osób wyznaczonych przez kontrahenta do realizacji umowy, kontaktu

KLAUZULA PRZY UMOWIE WSPÓŁPRACY DLA OSÓB WSKAZANYCH DO KONTAKTU  LUB REALIZUJĄCYCH UMOWĘ W IMIENIU WYKONAWCY (szczegółowe dane dotyczące konkretnego wykonawcy i kategorie odnośnych danych dotyczą  konkretnej umowy- przypisane do konkretnej umowy).
Zgodnie z art.  14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, iż:

I. Tożsamość i dane kontaktowe Administratora
Administratorem jest   Przedszkole Miejskie nr 5  w Lubinie reprezentowane przez Dyrektora Przedszkola, adres: 59-300 Lubin ul. E. Orzeszkowej  11, tel. 76 746 46 03, email: pm5@ok.um.lubin.pl

II. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych
Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w sprawach dotyczących ochrony danych osobowych i realizacji Państwa praw jest możliwy pod adresem poczty elektronicznej: pm5.rodo@ok.um.lubin.pl  oraz adresem korespondencyjnym placówki.

III. Cele i podstawy prawne przetwarzania
Podstawą  prawną  przetwarzania jest  art.  6  ust.  1  lit.  f)  RODO  tj. prawnie uzasadniony  interes  Administratora polegający  na  działaniach  związanych  z  ustaleniem warunków  zawarcia  umowy  z  kontrahentem  oraz  ułatwieniu  komunikacji  związanej  z  jej wykonaniem, a także ustaleniem osób odpowiedzialnych za realizację i  uprawnionych do kontaktów w ramach wykonywania umowy. Państwa  dane  zostały  pozyskane  przez Administratora  od Wykonawcy,  z którym zawarto umowę na świadczenie usług, w zakresie niezbędnym do realizacji  tej umowy.

IV. Okres przechowywania danych
Dane   będą   przetwarzane   przez    czas niezbędny  do  realizacji  prawnie uzasadnionego  interesu  Administratora,  w  tym  zakresie  nie  dłużej  jednak  niż  do  czasu uznania  za  uzasadniony  szczególną  sytuacją  Państwa  sprzeciwu. Okres przechowywania  zgodnie z jednolitym rzeczowym wykazem akt  obowiązującym w naszej placówce. .

V. Odbiorcy danych osobowych lub kategorie odbiorców
Dane przetwarzane w związku z wykonaniem umowy  będą podlegały udostępnieniu tylko na podstawie obowiązującego prawa (podmiotom do tego uprawnionym w tym Policja, Sąd) a także mogą być także przekazane do przetwarzania  w imieniu administratora danych przy spełnieniu wszystkich wymogów dających gwarancje bezpiecznego i zgodnego z prawem ich przetwarzania, na podstawie zawartych stosownych umów zgodnych z art. 28 RODO (w tym : usługi informatyczne, niszczenie dokumentów, obsługa prawna, CUW w Lubinie, obsługa w zakresie ochrony danych osobowych).

VI. Prawa osób, których dane są przetwarzane
Mają  Państwo  prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, żądania ich usunięcia, a także prawo ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych. W odniesieniu do żądania przeniesienia danych, odnosi się do sytuacji gdy przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody lub zawartej umowy, oraz w sposób zautomatyzowany.
W celu skorzystania z praw, o których mowa, a także pełnej informacji na temat swoich praw - należy skontaktować się z inspektorem danych osobowych lub administratorem, korzystając ze wskazanych wyżej danych kontaktowych.
Mają  Państwo również prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas danych osobowych do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

VII. Zamiar przekazania danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej
Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać zebranych danych osobowych do państwa trzeciego (poza europejski obszar gospodarczy) lub organizacji międzynarodowej.

IX. Informacja o zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym o profilowaniu
W oparciu o podane  dane osobowe administrator nie będzie podejmował zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.