Programy, akcje, kampanie

Programy, projekty oraz akcje realizowane

w naszym przedszkolu w roku szkolny 2023/2024

„Cała Polska Czyta Dzieciom” - Kampania czytania z hasłem „Czytaj dziecku 20 minut dziennie.

-celem kampanii jest budowanie więzi z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego, doskonalenie języka i ułatwianie rozumienia świata, rozwijanie zasobu wewnętrznego dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,

"Czyste powietrze wokół nas” - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

- celem programu jest - wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.

„Szkoła pamięta” – akcja Ministerstwa Edukacji narodowe

- celem akcji jest  - zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – ogólnopolski program edukacyjny. Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko, dary natury oraz do ruchu i aktywnego życia w zgodzie z naturą.

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” – ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.